Odbojkašice Inđije su debitantkinje u prvoligaškom društvu, ali sa poznatim trenerom Nikolom Jerkovićem su načinile i iskorak više. Prvi deo sezone i Inđinčanke na čelu sa ovim stručnjakom su bile „šlager“ prvenstvene trke.
Da nije bilo poraza u pomalo čudnim okolnostima na svom terenu u poslednjem kolu ta slika bi bila još pozitivnija, lepša. Po okončanju tog dela sezone i problema sa virusom Korona, okupio se ova tim u pripremama za nastavak sezone.
O tome Nikola Jerković izveštava,
„Ekipa se osvežila ali i spremila za drugi deo sezone, uradili smo jedan mikrociklus fizičke pripreme i tokom ove druge nedelje pokušaćemo da udjemo u dovoljno dobru formu da budemo konkuretni protiv Omladinca„.
Upravo tako, već u subotu derbi i to komšijski. Utakmica sa puno ponuda, ali i rizika ?
„Početak drugog dela prvenstva i odmah derbi dve prvoplasirane ekipe. Ne treba pričati koliko je to značajna utakmica ako želimo najviše domete. Omladinac izuzetno selektirana i perspektivna ekipa koja je u prvom delu prvenstva izgubila samo od nas 2: 3. Mi smo porazom od Radničkog malo zakomplikovali situaciju, ali i dalje dobro stojimo i imamo realne šanse koje će ostati do kraja prvenstva„.

Sastav ekipe, ima li igračica koje neće biti na raspolaganju za derbi ?
„Kao i na utakmici protiv Radničkog i protiv Omladinaca ćemo igrati bez prvog korektora Anite Kovačević koja se povredila na utakmici u Valjevu„.
Očekuje Vas zgusnut kalendar takmičenja ?
„U januaru nas očekuju dve utakmice sa epitetom derbija prva protiv Omladinaca o kojoj smo pričali i druga protiv Spartaka iz Ljiga koju ćemo igrati 30.januara„.

