Inđija Sterija detalj, foto: Anđelko Belić, Sportin

Inđijska hala sportova je bila domaćin jednoj vrlo zanimljivoj odbojkaškoj predstavi ženskih ekipa Inđije i beogradske Sterije. Utisak svojim suđenjem su nažalost pokvarili oni koji su trebali da dele pravdu, a nisu. Ipak to neumanjuje zasluženu pobedu Beograđanki.

U prvom setu domaći tim odlično kreće. Vodi (3: 0, 11: 8), a potom kao da pada u energiji što gošće koriste, posebno u drugom delu seta kada stižu do vođstva koje su i sačuvale do kraja. Tračak nade za domaći tim je bio kod rezultata, 23: 23, ali to je bilo i sve za taj set, 23: 25.

Drugi set, opet počinje bolje za domaći tim. Gostujući trener je kod rezultata 7: 4, tražio odmor za prekid serije poena za Inđiju. To mu i uspeva i brzo gošće vode, 10: 11. Da nešto nije u redu u igri svog tima trener domaćina pokazuje u trenutku kada je na semaforu bilo, 15: 17. To kao da daje sada krila Inđinčankama koje stižu prednost i imaju prvu set loptu, 25: 24. Ipak do pobede u tom setu stižu posle dosta muke, 27: 25 i 1: 1 u setovima.

Treći set i na terenu je postojao samo jedan tim, Sterija. Od rezultata 4: 2 za domaći tim, na servise Tamare Ratković se stiže do neverovatnih, 4: 16. Tu je sve na kraju i bilo gotovo, a rezultat je bio samo posledica silnih tehničkih grešaka domaćeg tima, ali i „čudnih“ odluka sudijskog para. Na kraju je sevnuo, prvo žuti, a potom i crveni karton za stratega domaćina. 12: 25 i 1: 2 u setovima.

Četvrti set je na kraju ispao i poslednji u ovom duelu. Ništa se značajnije nije menjalo na terenu za igru. Gošće su bile te koje su kontrolisale rezultat i tok utakmice. na kraju, 20: 25.

Glatka i pomalo neočekivana pobeda Sterije u rezultatu, 1: 3.

Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 100. Sudije: Lazar Mitrović iz Stare pazove i Stanislava Strizović iz Novog sada. Delegat: Milijana Salatić iz Zrenjanina.

Inđija: Španović (K), Stojanović, Pantelić, Janjušević, Dubačkić, Trivun, Smrzlić (L-1), Muždalo, Petrović, Orlić, Matić, Marković, Katić (L-2).
Trener: Dragan Rađenović

Sterija: Stojančević, Jovanović, Mirković (K), Marija Ratković, Tamara Ratković, Tašić, Mićunović (L-1), Vesković, Jeremić, Šteković, Vujačić, Jovanović, Golić (L-2).
Trener: Marko Stojanović