Vladimir Jojić (levo) i Igor Đumić

Košarkaši inđijskog Železničara posle jedne sezone provedene među najslabije rangiranim klubovima koji igraju zimska takmičenja su od ove jeseni ponovo među trećeligašima. Već na startu nove sezone Železničar je imao u najavi teško gostovanje protiv ekipe Adademika u Srbobranu, koji je još proletos bio deo drugoligaškog takmičenja u Srbiji. Pobeda na kraju vrlo ubedljiva za Inđinčane, 53: 80.

Vladimir Jojić, strateg na klupi Železničara sa pristojne vremenska distance ovako vidi taj meč,

Važna pobeda na startu prvenstva, jer žreb nam nije bio naklonjem u prve dve utakmice. Obe  gostujemo. Kontrolisali smo utakmicu od samog starta. Već u prvom poluvremenu smo vodili sa 20 poena razlike. Dobro smo otvorili drugo poluvreme, tako da sam mogao da pružim šansu svim igračima.  Zadovoljan sam pristupom i odbranom svog tima„.

Prvenstvo se polako zahuktava te sledi i drugo gostovanje u Novim banovcima,

Očekuje nas teško gostovanje u Novim Banovcima sa kojima posle prvenstvene utakmice u nedelju, igramo opet u sredu.  Dočekujemo ih u sreda od 17 časova u kup utakmici. Cilj kluba je opstanak, a želja nam je da svaku utakmicu idemo na pobedu, pa i na ove dve pred nama„.